Mikrojehličkování je vysoce účinná metoda, která stimuluje v pokožce tvorbu vlastního kolagenu a spouští kaskádu omlazujících procesů v kůži. Je efektivní pro omlazení a zpevnění pleti, vyhlazení jemných vrásek, účinná při léčbě jizev, strií, akné či hyperpigmentace
Koncept mikrojehličkování je založen na vlastnosti samoobnovovací schopnosti pokožky. Jehličky vytváří v pokožce mikrotraumata, která při procesu hojení spouštějí novou syntézu kolagenu. Nový kolagen redukuje hloubku vrásky, zvyšuje pružnost kůže, zlepšuje vzhled jizev a jiných defektů pleti. Výsledkem je jemnější, hladší, pevnější a mladší pokožka.
Kromě stimulace tvorby kolagenu mikrojehličkování také vytváří mikro kanálky, kterými jsou účinné látky absorbovány mnohem rychleji a efektivněji. Proto každá takováto účinná látka ve spojení s mikrojehličkováním rychle prostupuje do oblasti, kam je určena. Léčebný účinek výživných látek, např. sér, je tak mnohonásobně vyšší. Studie prokazují, že použití mikrojehličkování může zvýšit účinnost takovéto topické terapie až o několik set procent.
Výhody
Kdo by Dermaroller používat neměl?
Pokud vás trápí ekzém nebo lupénka, raději se tomuto domácímu ošetření vyhněte. Majitelé aknózní pleti by si měli dávat pozor a nepřejíždět válečkem po zanícené pleti, nebo se bakterie rozšíří po celé tváři. Není také vhodné používat po použití Dermarolleru krémy, které obsahují retinol, protože hrozí nepříjemné podráždění. Přestaňte používat krémy s retinolem zhruba pět dní před aplikací Dermarolleru.
Kontraindikace – nepoužívejte, pokud trpíte následujícími nemocemi:
Použití Dermarolleru:
Dermaroller musí být vždy vydesinfikovaný, ideálně lékařskou desinfekcí. Čistá musí být i vaše tvář, před použitím pleť vždy očistěte antibakteriálním gelem na obličej. Dermaroller z hygienických důvodů s nikým nesdílejte. Používejte Dermaroller jemně, lehce, bez tlaku. Ze začátku jen jednou týdně, až si pleť zvykne, tak dvakrát. Po měsíci uvidíte, že je pleť zářivější a pevnější.
Ideální je dělat tuto proceduru před spaním, kdy má pleť dostatek času se zklidnit. Ze své profesionální praxe doporučuji pátek – víkend je na rekonvalescenci přece jen ideálnější. Před použitím válečku si důkladně očistěte pleť, poté naneste sérum nebo jiný koncentrát a můžete začít rolovat. Jemnými vodorovnými tahy několikrát přejeďte nejprve čelo, tváře a bradu. Pak se soustřeďte na vertikální tahy, kterými přejedete několikrát čelo, pak tvář odshora dolů. V oblasti nosu vždy přejíždějte směrem od čela dolů k bradě. Velkou opatrnost věnujte citlivým partiím, zejména okolo očí a oblasti horního rtu. Na závěr naneste hydratačně – regenerační sérum.
Péče po ošetření:
Po mikrojehličkování vypadá pokožka jako po slunění. Tento efekt vymizí v průběhu 24–48 hodin. Po tuto dobu doporučujeme na pleť aplikovat pouze hydratačně – regenerační sérum. Make-up doporučujeme používat až po úplném zhojení pokožky (po 48 hod). Předčasné použití make-upu by mohlo zvýšit riziko vzniku hyperpigmentací, protože by se make-up mohl dostat do vytvořených mikrokanálků. Mohlo by také dojít ke vzniku zánětlivého procesu ošetřené pokožky. Běžný režim péče doporučujeme obnovit po úplném zhojení ošetřované pleti (za cca 5-7 dní).
Doporučené produkty pro mikrojehličkování:
Krok 1:
Důležitou roli při mikrojehličkování hraje kvalitní sérum, které je pro tuto proceduru vhodné
Krok 2:
Po proceduře je pleť podrážděná a je nutné ji dopřát kvalitní regeneraci
Krok 3:
První den po proceduře používejte pouze sérum, druhý den začněte s aplikaci krému